Letná starostlivosť o pleť

Vedeli ste, že najpríjemnejšia vonkajšia teplota pre človeka je medzi 26 a 290C? T.j. približne o 100C menej, ako má teplota tela. A to sú – bezpochyby – letné teploty, na ktoré sa všetci tešíme. Obdobie aktívneho oddychu v prírode, pobytov pri mori a dni plné teplého slnečného počasia.

Je však dôležité uvedomiť si, že so zmenou poveternostných podmienok sa mení aj fungovanie nášho tela vo všeobecnosti a to ovplyvňuje aj našu pokožku.

Pokožka ako najväčší orgán plní termoregulačné, ochranné, dýchacie a ďalšie funkcie. V teplom letnom počasí si môžete všimnúť, že sa pokožka viac potí a stráca viac vlhkosti. Zároveň akékoľvek prípravky, ktoré na ňu aplikujete, sa ťažšie vstrebávajú než v chladnom období. Určite ste si to všimli aj na make-upe. Dekoratívna kozmetika na tvári nedrží a jej vrstvenie na vlhkej pleti vedie k vzniku komedónov a zápalov.

Ako teda nastaviť správnu letnú skin-care rutinu?

1. Maximálne ľahké textúry

Môžeme to prirovnať k oblečeniu. V lete si zimnú bundu pravdepodobne neoblečieme. Rovnako je to aj s letnou kozmetikou – čím je ľahšia, tým je pokožke príjemnejšia, rýchlejšia sa vstrebáva a lepšie preniká do hlbších vrstiev pokožky. Bežný krém je lepšie nahradiť gélom, husté sérum nízkomolekulárnym produktom vo forme ampuliek, telové maslo telovým mliekom.

2. Maximálna hydratácia

Počas teplého počasia pokožka veľmi rýchlo stráca vlhkosť, čo ovplyvňuje jej pevnosť a štruktúru. Aby ste si udržali pokožku v dobrej kondícii, aby bola vaša pokožka elastická a žiarivá, použite prípravky na báze termálnej vody a  kyseliny hyalurónovej v kombinácii s aminokyselinami a rastlinnými výťažkami, ktoré udržujú optimálnu vlhkosť pokožky. V lete vaša pleť ocení termálnu vodu v spreji ale aj jednorazové látkové masky na rýchlu hydratáciu pleti.

3. Maximálna UV ochrana

Používať kozmetiku s SPF je vhodné celoročne. A v lete sa bez nich nezaobídete už vôbec. Kozmetika s kvalitnou a vysokou SPF ochranou je nevyhnutnou súčasťou vašej každodennej rutiny a to nielen pred návštevou pláže.

4. Maximálne vyhýbanie sa hutnému make-upu

Pokožka sa pod ním dusí ako pod plastovým filmom, čo vedie k jej prehriatiu, narušeniu malého krvného obehu. Na pleti vznikajú zápalové procesy a opuchy. Namiesto make-upu uprednostnite tónovací krém s SPF alebo ľahký fixačný sypký púder na minerálnej alebo ryžovej báze.

Štandardná rutina starostlivosti o pleť krok za krokom sa v lete nemení. Pleť poteší, keď  2-krát denne vyčistíte, každých 5-7 dní jej doprajete jemný peeling, Váš nočný krém bude zodpovedať typu pleti a Váš denný krém bude obsahovať SPF. A keď by ste ju chceli trochu rozmaznať, doplňte do svojej rutiny ampulky, pleťové masky alebo spreje na obnovenie optimálnej hydratácie a vyhnite sa produktom s hustými textúrami.

Súvisiace produkty

SIMPLYSKIN

PHYTOMER MARINE SCRUB CREAMY EXFOLIANT 50 ml

38,00 €
Produkt bol pridaný do zoznamu želaní
Produkt pridaný na porovnanie.