Neatraktívny vzhľad pokožky pripomínajúci pomarančovú kožu, ktorý straší snáď každú z nás? Áno, reč je o celulitíde. Odveký nepriateľ žien každého veku, štíhlych i plnoštíhlych, sa častokrát vyskytuje práve na našich stehnách či zadku. Ako na ňu? Dá sa jej vôbec nejako zbaviť?

Čo je celulitída?

Jej vznik môžeme definovať úplne jednoducho. Laickým pohľadom sú to tukové bunky, ktoré sa zväčšia do takej miery, že sú doslova vytláčané proti povrchu kože. Vtedy sa objaví celulitída, pri ktorej je obmedzený tok krvi a lymfy. Podporujeme ju niekedy vedome či nevedome a nesedí jej ani hromadenie toxínov v tele, sedavé zamestnanie a genetika. To je iba niekoľko faktorov, ktoré ovplyvňujú vznik celulitídy. Dokonca ju priamo môžete podporiť užívaním hormonálnej antikoncepcie z ľahkého dôvodu. Obsahuje totiž veľké dávky hormónu estrogénu, ktorý blokuje prirodzený vitamín E, ktorý uvoľňuje tok lymfy.

Muži touto nevzhľadnou potvorou postihovaní nie sú takmer vôbec. Dôvod je zrejmý. Práve naše ženské hormóny v spojitosti s tenšou pokožkou tvoria dobrý základ pre vznik celulitídy.

Ako na ňu?

Základom je samozrejme pravidelný pohyb. Nie, nemusíte behať maratóny, stačí robiť niečo pre svoje telo a nesedieť na zadku. Chôdza, plávanie, beh, jednoducho akýkoľvek šport v kombinácii so zdravou stravou a dostatkom čistej vody vám iba pomôžu. Z bylinných čajov sa napríklad veľmi odporúča pŕhľava. Priamo pôsobí na látkovú výmenu, doslova štartuje imunitu a je silne krvotvorná. Je to malý zázrak na omladenie a „oživenie“ organizmu. Stačí pol litra denne, teda jednu šálku ráno a jednu podvečer. Na večer sa neodporúča, nakoľko je močopudná a mali by ste po nej rušnú noc. Ak vám však bylinné čaje príliš nevoňajú a nemáte čas na pohybové aktivity, môžete si pomôcť dostupnými produktami.

V tomto prípade napríklad našim anti-celulitídnym gélom. Pôsobením jeho účinných látok dodáva pleti jemný a pevný vzhľad zvýšením flexibility a znížením pomarančovej kôry. Obsahuje špecifické a účinné aktívne zložky ako je Brečtan, Centella asiatica, Karnitín, Kofeín a Extrakt z morských rias. Celulitída je totiž multifaktoriálny proces. Ak chce kozmetické ošetrenie byť efektívne, musí pôsobiť na obeh tkanivovej úrovne (odvodnenie, povzbudenie a reštrukturalizácia) a na hladinu tukového tkaniva (lipolytický efekt). Celulex anticelulitídny gél obsahuje špecifické aktívne zložky, ktoré pôsobia na každú z týchto úrovní, čo uľahčuje odvodnenie, reštrukturalizáciu a tkanivové tónovanie. Brečtan (Hedera helix) a Zelený čaj zlepšujú krvný obeh, uľahčujú žilový návrat a lymfatickú drenáž. Gotu kola zabraňuje tuhosti elastínových a kolagénových vlákien, podporuje proces obnovy tkanív, stimuluje biosyntézu kolagénu. Karnitín a Kofeín napomáhajú degradácii triglyceridov v tukovom tkanive. Extrakt z morských rias aktivuje bunkový metabolizmus a revitalizuje tkanivo, a zároveň pomáha odstrániť nahromadené toxíny a tekutiny. Celulex anticelulitídny gél, pôsobením svojich účinných látok, robí pokožku hebkú a vláčnu, zvyšuje elasticitu a znižuje efekt pomarančovej kôry na koži.

Aplikovať by ste ho mali denne v primeranom množstve na postihnuté oblasti gumovým aplikátorom a masírovať krúživými pohybmi zdola smerom nahor pokiaľ sa produkt nevstrebe. Minimálna doba liečby je štyri mesiace. Pre urýchlenie výsledkov, odporúčame použitie prípravku dvakrát denne, ráno a večer a prekrývať kožu plastovou fóliou. No napokon je nutné si uvedomiť, že na dosiahnutie želaného výsledku však potrebujete zapojiť aj iné faktory a to najmä pohyb a správnu životosprávu.

Produkt bol pridaný do zoznamu želaní
Produkt pridaný na porovnanie.